Tekst
Login

Ważne informacje

Tymczasowy numer telefonu


Informacja

W związku z awarią systemu telefonicznego występować mogą utrudnienia w kontakcie telefonicznym z Biurem Związku.

Podajemy tymczasowy numer telefonu do kontaktu z Biurem Związku: 519 752 133 

Trwają pracę mające na celu usunięcie usterki. Za wszelkie niedogodności przepraszamy.


 

Ważne informacje

INFORMACJA O ZMIANIE ADRESU

ZWIĄZEK MIĘDZYGMINNY POD NAZWĄ NATURA INFORMUJE, ŻE Z DNIEM 1 GRUDNIA 2019 R. NASTĄPI ZMIANA ADRESU BIURA ZWIĄZKU.  

NOWY ADRES:

PLAC WOLNOŚCI 12

05-600 GRÓJEC

Numery telefonów pozostają bez zmian.

Przestaje funkcjonować adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , nowy adres przez który można kontaktować się ze Związkiem to: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Adres strony internetowej: zmnatura.pl .

Prosimy o uwzględnienie powyższej zmiany w kierowanej do nas korespondencji.

W związku z przeprowadzką w dniach 2-5 grudnia 2019 r. może być utrudniony kontakt telefoniczny i e-mailowy.

Za utrudnienia przepraszamy.

Ważne informacje

Ekologiczne atrakcje na Dożynkach Powiatu Grójeckiego

kolaz


Tradycyjnie Związek Międzygminny pod nazwą ,,Natura” po raz kolejny aktywnie uczestniczył w dożynkach powiatowo-gminnych w Lewiczynie i przygotował stoisko informacyjno-edukacyjne. W tym roku wsparcia udzieliła nam firma PreZero zajmująca się wywozem i gospodarowaniem odpadami. Plenerowa impreza była doskonałą okazją do zaprezentowania swojej działalności oraz pogłębienia wiedzy mieszkańców z zakresu ekologii oraz segregacji odpadów.
Firma PreZero przygotowała ekologiczne atrakcje dla mieszkańców powiatu grójeckiego. Dużym powodzeniem cieszył się butelkomat. Uczestnicy dożynek wrzucali do niego zużytą plastikową butelkę a w zamian otrzymywali gadżet z logo PreZero. Najmłodsi uczestnicy również cieszyli się wieloma atrakcjami i konkursami, m.in.: konkurs mody ekologicznej, przeciąganie liny, wyścig w workach, za które otrzymywali nagrody. Po intensywnej zabawie całe rodziny mogły odpocząć w strefie chilloutu, na wygodnych leżakach i pod namiotami. W strefie PreZero można było również przyjrzeć się z bliska śmieciarkom obsługującym teren Związku Natura i dowiedzieć się jak dokładnie działają.

Ważne informacje

KOMUNIKAT


W związku z otrzymanymi od Zarządu Związku Międzygminnego pod nazwą „Natura”  niepokojącymi informacjami o braku terminowego uiszczania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi przez niektórych mieszkańców gmin wchodzących w skład tut. Związku wzywamy osoby zalegające z płatnościami do niezwłocznego ich uregulowania. Stanowczo potępiamy praktykę świadomego zaprzestania dokonywania płatności za odbiór odpadów komunalnych. Jako członkowie Zgromadzenia Związku zobowiązaliśmy Zarząd Związku do podjęcia niezwłocznych działań mających na celu przymusowe ściągnięcie zaległych opłat. Tym samym tytuły egzekucyjne są na bieżąco składane do Urzędu Skarbowego w Grójcu. Nadmieniamy, że przymusowe ściągnięcie zaległych opłat narazi osoby zalegające z płatnościami na obowiązek poniesienia dalszych, znacznych kosztów postępowania egzekucyjnego oraz konieczność zapłaty odsetek.

Ważne informacje

Jaka jest wysokość opłat?


UCHWAŁA NR 1/7/18

ZGROMADZENIA ZWIĄZKU MIĘDZYGMINNEGO POD NAZWĄ NATURA

z dnia 26 listopada 2018 r.

w sprawie: wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki takiej opłaty.

Uchwała Zgromadzenia Nr I-7-18 >> Czytaj więcej


 

Ważne informacje

KLAUZULA INFORMACYJNA dot. OCHRONY DANYCH

Stosownie do obowiązku wynikającego z art. 13 i 14 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych
oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (w skrócie: RODO) Zarząd Związku Międzygminnego pod nazwą NATURA informuje, że w biurze Związku przetwarzane są dane osobowe mieszkańców gmin – uczestników Związku.

Ważne informacje

Umowy dotacji podpisane

Warsztaty ,,Akademia Natury” dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 52 756,24 zł.
W dniu 03.11.2016 r. została podpisana umowa dotacji Nr 1177/16/EE/D z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie na realizację zadania pn. Warsztaty ,,Akademia Natury”. W ramach projektu przewidziano warsztaty terenowe – ekoakcje w plenerze dla dzieci i dorosłych oraz warsztaty stacjonarne obejmujące dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i przedszkoli.

Konkurs ,,Malujemy Naturę. Edycja II, 2016 rok” dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 14 969,79 zł.
W dniu 30.09.2016 r. została podpisana umowa dotacji Nr 0547/16/EE/D z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie na realizację zadania pn. ,,Konkurs ,,Malujemy Naturę. Edycja II, 2016 rok””. Konkurs ma na celu popularyzację ochrony środowiska poprzez właściwą gospodarkę odpadami komunalnymi oraz działania edukacyjne w celu selektywnej zbiórki odpadów.

Ważne informacje