Dożynki powiatowe są wieloletnią tradycją, to czas kiedy w jesienny piękny, słoneczny dzień można celebrować święto plonów. Słońce grzało od samego rana mimo zbliżającej się jesieni, a cała impreza odbyła się w Lewiczynie, w tym roku - w niedzielę 8 września. I choć dożynki to uroczystość rolnicza, jak co roku znalazły się stoiska Związku Międzygminnego pod nazwą Natura oraz obecnego operatora odbierającego odpady – Jarper Sp. z o.o.
Na stoisku Eko-Logicznych zabaw mieszkańcy dowiedzieli się jak należy prawidłowo segregować odpady i dbać o otaczające nas środowisko. Nasze stoisko edukacyjne co roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W ekologicznych zabawach uczestniczyło wiele rodzin. Zorganizowane zostały konkursy dla dzieci, młodzieży jak również dorosłych w zakresie prawidłowej segregacji odpadów i szeroko rozumianej edukacji ekologicznej. Każdy z uczestników nagrodzony został upominkiem jako zachętę do prawidłowej selekcji odpadów.
Związek zagwarantował kompleksową obsługę w zakresie selektywnej zbiórki odpadów podczas uroczystości dożynkowej poprzez ustawienie oznaczonych pojemników na poszczególne frakcje odpadów zgodnie z przyjętymi zasadami segregacji. Jednocześnie zapewnił uprzątnięcie całego terenu w trakcie jak i po zakończonym święcie oraz odbiór, transport i zagospodarowanie zebranych odpadów.
2 czerwca, odbył się kolejny z cyklu wydarzeń piknik rodzinny zorganizowany przez Gminę Belsk Duży, na którym mieliśmy okazję spotkać się z mieszkańcami Belska oraz okolicznych miejscowości. Mimo kapryśnej pogody przybyli goście licznie zebrali się nad Zalewem, nie zabrakło atrakcji dla młodszych i starszych.
25 maja na terenie Gminy Chynów odbyły się ,,Dni Chynowa”, w których wzięliśmy udział. W pikniku uczestniczyły całe rodziny: dzieci, młodzież, rodzice, mieszkańcy gminy Chynów.
Wszyscy obecni zostali zaproszeni do wspólnej ekologicznej przygody przy stoisku Związku.
Przez kilka godzin trwania pikniku młodsi i starsi mieli okazję wykazać się kreatywnością, pomysłowością, wiedzą i umiejętnościami plastycznymi. Dużym powodzeniem cieszył się quiz, przy którym sprawdzano wiedzę ekologiczną i przyrodniczą a zainteresowani obdarowywani byli ekologicznymi gadżetami. Najbardziej przyciągające okazały się być warsztaty malowania bawełnianych eko-plecaków. Mali artyści obdarowani zostali własnoręcznie wykonanymi, podczas warsztatów, pracami oraz otrzymali nagrody (planszowe gry ekologiczne, książki edukacyjne, drewniane śmieciarki do nauki segregacji).
Tegoroczne Powiatowe święto plonów odbyło się 3 września w Lewiczynie. W bogatym programie, wśród atrakcji w ludowym klimacie znalazły się stoiska edukacyjne Związku Międzygminnego pod nazwą ,,Natura” oraz operatora odbierającego odpady – PreZero Service Wschód Sp z o.o. Impreza plenerowa była doskonałą okazją do przeprowadzenia warsztatów ekologicznych. Zarówno młodsi jak i starsi uczestnicy mogli znaleźć coś dla siebie.
Tegoroczne Powiatowe święto plonów odbyło się 3 września w Lewiczynie. W bogatym programie, wśród atrakcji w ludowym klimacie znalazły się stoiska edukacyjne Związku Międzygminnego pod nazwą ,,Natura” oraz operatora odbierającego odpady – PreZero Service Wschód Sp z o.o. Impreza plenerowa była doskonałą okazją do przeprowadzenia warsztatów ekologicznych. Zarówno młodsi jak i starsi uczestnicy mogli znaleźć coś dla siebie.
Dużą popularnością cieszył się quiz z nagrodami. Uczestnicy mogli sprawdzić swoją wiedzę z zakresu selektywnej zbiórki odpadów, kompostowania oraz ich ograniczania, mogli również dowiedzieć się co dzieje się z odpadami gdy trafią do pojemników oraz jak duży wpływ ma zaśmiecanie na otaczające nas środowisko.
Największą frajdę dla najmłodszych sprawiło możliwość zaprojektowania i pomalowania ekotorby w konkursie ,,Pomaluj twórczo ekotorbę”. Poza dobrą zabawą i radością z tworzenia, każde dziecko mogło liczyć na nagrodę. Dziewięć najbardziej kreatywnych prac zostało docenionych nagrodami głównymi.
Firma PreZero Service Wschód Sp. z o.o. w ramach współpracy przygotowała również wiele ciekawych atrakcji m.in.: konkurs mody ekologicznej, przeciąganie liny, koło fortuny za które uczestnicy otrzymywali nagrody. Po intensywnej zabawie całe rodziny mogły odpocząć w strefie chilloutu, na wygodnych leżakach i pod namiotami. W strefie PreZero można było również przyjrzeć się z bliska śmieciarce obsługującej teren Związku Natura i dowiedzieć się jak dokładnie działała.