Z okazji obchodzonego w dniu 22 kwietnia Dnia Ziemi - z inicjatywy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Armii Krajowej Obwodu ,,Głuszec” – Grójec w Grójcu i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wincentego Witosa w Jasieńcu pod patronatem Związku Międzygminnego pod nazwą ,,Natura” w Grójcu, w dniach 18-20 kwietnia 2016 r. odbył się konkurs ekologiczny dla szkół ponadgimnazjalnych.
KONKURSU EKOLOGICZNY DLA SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH
EDYCJA I
Z okazji zbliżającego się Dnia Ziemi serdecznie zapraszamy do udziału w I Edycji Międzyszkolnego Konkursu Ekologicznego organizowanego przez:
- Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Armii Krajowej Obwodu „Głuszec”- Grójec w Grójcu
- Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wincentego Witosa w Jasieńcu pod patronatem Związku Międzygminnego pod nazwą ,,Natura”.
Konkurs adresowany jest do uczniów ze Szkół Ponadgimnazjalnych z terenu powiatu białobrzeskiego i grójeckiego.
20 kwietnia 2016 r. o godz. 1150 odbędzie się etap międzyszkolny w budynku ZSP w Grójcu, ul. Piotra Skargi 12. Następnie po naradzie jury nastąpi rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród.
Poniżej zamieszczamy Regulamin Konkursu, w którym znajdują się wszystkie szczegółowe informacje:
Regulamin konkursu ekologicznego.pdf
Z ogromną przyjemnością informujemy iż Związek Międzygminny pod nazwą Natura w Grójcu otrzymał wyróżnienie w XVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu o Puchar Recyklingu w kategorii GMINA RECYKLINGU– efektywność systemów gminnych. Konkurs jest organizowany przez Redakcję "Przeglądu Komunalnego"- ABRYS Sp. z o.o. w Poznaniu a w skład kapituły wchodzą przedstawiciele, m.in. Ministerstwa Środowiska oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.
W dniach 16, 19, 23 i 26 października 2015 roku przeprowadzone były warsztaty edukacyjne na terenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Grójcu pod tytułem, „ Co wiem o ekorozwoju gminy? Jak mogę w nim uczestniczyć?”
15 października 2015 r. w Grójeckim Ośrodku Kultury odbyła się Konferencja „Bliżej Natury- role uczestników systemu gospodarki odpadami”, której organizatorem był Związek Międzygminny Natura. Patronat honorowy nad Konferencją objął Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie oraz firma RADKOM z Radomia.
Na Konferencji przedstawiono działalność Związku Międzygminnego pod nazwą „Natura” oraz korzyści jakie wynikają ze współpracy gmin (Piotr Tonderski- Dyrektor Biura Związku).