Związek Międzygminny pod nazwą ,,Natura” ogłasza I edycję konkursu ekologicznego z cyklu ,,Moje spotkanie z Naturą”
Ideą konkursu jest popularyzacja ochrony środowiska poprzez właściwą gospodarkę odpadami komunalnymi oraz działania edukacyjne w celu zwiększenia selektywnej zbiórki odpadów.
Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych (4 kategorie wiekowe – uczniowie szkół podstawowych wiek 6-9 lat; uczniowie szkół podstawowych wiek 10-12 lat; uczniowie szkół gimnazjalnych wiek 13-15 lat; uczniowie szkół ponadgimnazjalnych wiek 16-19 lat)
Obchodzony Dzień Ziemi był okazją zorganizowania w dniu 25 kwietnia 2017 r. II edycji Międzyszkolnego Konkursu Ekologicznego. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Jasieńcu pod patronatem Związku Międzygminnego pod nazwą ,,Natura”, Nadleśnictwa Grójec oraz Centrum Edukacji Ekologicznej w Radomiu.
W sobotę 20 maja, podczas drugiego dnia święta ,,Kwitnących Jabłoni” Związek Międzygminny Natura miał możliwość przygotowania stoiska informacyjno-edukacyjnego dla mieszkańców Grójca oraz sąsiadujących gmin.
Plenerowa impreza była doskonałą okazją do zaprezentowania naszej eko-akcji, której celem było m. in.: zapoznanie z możliwościami segregacji odpadów we własnym domu, uświadomienie potrzeby ograniczenia ilości odpadów poprzez stosowanie opakowań wielokrotnego użytku oraz poznanie możliwości pozbycia się posegregowanych odpadów w najbliższej okolicy.